Χριστουγεννιάτικη Γιορτή ΓΕΛ Βαρθολομιού

18 Δεκεμβρίου 2016: Ήταν μια υπέροχη χριστουγεννιάτικη γιορτή και είχε απ’ όλα! Οι μαθητές των Α΄ και Β΄ τάξεων του σχολείου μας μας ταξίδεψαν σ’ όλες τις γωνιές του ελληνισμού μεταφέροντάς μας τα έθιμα του Δωδεκαήμερου. Οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου ακολούθησαν τις διαδρομές αυτές εμπλουτίζοντάς τες με τις μουσικές και τα τραγούδια τους. Οι μητέρες των μαθητών μας έδωσαν γευστικές πινελιές στη βραδιά μας. Το κοινό που κατέκλυσε την αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας ανταποκρίθηκε στο κάλεσμά μας και έτσι καταφέραμε να συγκεντρώσουμε πολλά τρόφιμα για συνανθρώπους μας που τα έχουν ανάγκη. Υπεύθυνοι για τη γιορτή ήταν, για το Γενικό Λύκειο, οι εκπαιδευτικοί Αννίτα Λάκκα και Ηλίας Αποστολάτος, και για το Μουσικό Σχολείο ο Γιώργος Σταματίου. Και του χρόνου!

χριστ