Συνέχεια Σχολών Γονέων μέσω ΚΔΒΜ Δήμου Πηνειού

Σας ενημερώνουμε οτι με την παύση λειτουργίας των Σχολών Γονέων, τα προγράμματα τους πέρασαν στην δικαιοδοσία μας για το χρονικό διάστημα μέχρι και Φεβρουάριο 2016. Για αυτό το διάστημα είναι ενεργό το πρόγραμμα:

– Συμβουλευτική σε εξειδικευμένα θέματα (σχολικός εκφοβισμός, διαδίκτυο, πρόληψη εξαρτήσεων, διατροφή), 25 Ωρών, (7 συναντήσεις), με εξειδικευμένο ψυχολόγο ή κοινωνικό λειτουργό. Με το τέλος των συναντήσεων χορηγείται πιστοποιητικό παρακολούθησης. Το πρόγραμμα δύναται να διεξαχθεί σε όλα τα σχολεία.
Ελπίζουμε την συμμετοχή του σχολείου σας προκειμένου να δοθούν λύσεις- απαντήσεις για όλα τα καίρια ζητήματα που απασχολούν τους γονείς.
Για αυτό τον λόγο σε περίπτωση που επιθυμούν οι δ/ντες των σχολείων του Δήμου ή οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων να επικοινωνήσουν μαζί μου στο 6972807180 (Δήμητρα Παναγιώταρου)
Αίτηση Συμμετοχής:

Add a Comment